تبلیغات
دست نوشته های سبز - توله شیرهای بیچاره
دست نوشته های سبز
محیط زیست سالم=زندگی........................................................................................خوش آمدید
پنجشنبه 1 دی 1390

توله شیرهای بیچاره

پنجشنبه 1 دی 1390

چند روزیه که صحبت از پیداشدن سه توله شیر(که متاسفانه یکی از اونها به دلیل تصادف کشته شده!)در اتوبان های تهران به گوش رسیده،بحث های متعددی در این زمینه صورت گرفت و همچنان ادامه داره!چیزی که مسلمه اینه که این حیوانات بیچاره به صورت قاچاقی وارد کشور شدن!اما نکته اینجاست که چطور و از چه راهی سه توله شیر با این جثه که حتی وزن یکی به 50کیلوگرم میرسه وارد کشور میشن و حتی تا تهران هم میرسن!امیدوارم کسانی که مسبب این مسئله بودن هرچه سریعتر پیدا بشن ولی از اونها مهمتر کسانی باید پاسخگو باشند که به دلیل سهل انگاری باعث ورود این حیوانات به صورت غیرقانونی به کشور شدند. (ضمنا جاداره از زحمات مامورین آتش نشانی و یگان حفاظت محیط زیست تشکرکرد.)


پی نوشت:

به گزارش روابط عمومی و امور رسانه، مدیر كل حفاظت محیط زیست استان تهران در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیط زیست گفت: پس از تحویل بچه شیرهای كشف شده در تهران به سازمان حفاظت محیط زیست و قرنطینه آن، پیگیری های لازم در مورد سرمنشا و علت موضوع صورت گرفت.

دكتر علی اشرفی پور افزود: خوشبختانه با بررسی مستندات به دست آمده مشخص شد، كه این بچه شیر ها در یكی از مراكز نگهداری حیوانات در یكی از استانهای شمالی به طور غیر قانونی و غیر مجاز تكثیر و نگه داری می شدند.

مدیر كل حفاظت محیط زیست درخصوص نحوه برخورد با این متخلفین گفت: متخلفین علاوه بر جرم حمل غیر مجاز حیوانات باعث اخلال در نظم عمومی و به نوعی ایجاد هراس در بین مردم نیز شدند.

علی اشرفی پور تاكید كرد: در ارتباط با نگه داری و حمل حیوانات وحشی در مراكز نگه داری حیوانات علاوه بر دستگاه محیط زیست سایر دستگاه ها نیز مسئول اند.

به عنوان مثال سازمان دامپزشكی حتماً می بایست از نوع و تعداد حیواناتی كه در مراكز نگه داری و یا باغ های وحش نگه داری می شوند، مطلع و در خصوص حمل حیوانات گواهینامه قرنطینه لازم را صادر نماید.

به گفته اشرفی پور  وقوع این پدیده در سطح شهر در همه جای دنیا رسم است مسئولیت اصلی با شهرداری است و سازمان حفاظت محیط زیست مدیریت و حفاظت زیستگاه های طبیعی كشور را بر عهده دارد و این سازمان د رخصوص پیشگیری و یا كنترل شرایط حادثه مسئول نیست.

منبع:/www.doe.ir


بازم پی نوشت:

بر اساس اطلاعات یک منبع آگاه در سازمان محیط زیست ۳ توله شیر دیگر در تهران پیدا شده که تحویل پارک پردیسان شده است
یک منبع آگاه در سازمان محیط زیست در گفت‌وگو با فارس اظهار داشت: علاوه بر ۳ توله شیری که طی ۲ هفته اخیر در خیابان‌های تهران پیدا شده ۳ توله شیر دیگر هم پیدا شد.
وی در ادامه افزود: این ۳ توله شیر جدید هم به پارک پردیسان تهران متعلق به سازمان محیط زیست تحویل داده شده است.
به گفته وی حال عمومی این ۳ توله شیر به علت استرس وارد شده مناسب نیست.
منبع:تابناک

*راست و دروغش با کسی که خبر رو منتشر کرده من فقط نقل قول کردم! لینک خبر در قسمت دنبالک ها آمده.


عکسهای بیشتر در ادامه مطلب...كد ماوس