تبلیغات
دست نوشته های سبز - نشست هوای پاک در هوای ناپاک
دست نوشته های سبز
محیط زیست سالم=زندگی........................................................................................خوش آمدید
پنجشنبه 30 دی 1389

نشست هوای پاک در هوای ناپاک

پنجشنبه 30 دی 1389

نوع مطلب :

دوشنبه 27 دی ماه 1389 ساعت 8:30 نشست هم اندیشی نخبگاه حوزه محیط زیست باعنوان "29 دی روز هوای پاک" در سالن آفتاب مرکز تحقیقات استراتژیک شهر تهران برگزار شد؛این نشست که توسط مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهر تهران برگزار شد در نظر داشت با دعوت از کارشناسان و مسئولین وفعالان محیط زیست به بررسی راهکارهای مدیریت آلودگی هوا با استفاده از ابزار قانون بپردازد.

نکته جالب توجه در نشست،حضور نمایندگان سازمان محیط زیست تهران پس از شش سال در همایش شهرداری بود که در مواردی به بحث های چالشی درمورد موضوعات مورد بررسی منجر شد؛بحث های که نشان دهنده ی اختلاف نظرهای کارشناسان و مسئولین این بخش بود.بطورکلی موضوعی که تقریبا تمام سخنرانان به آن شاره داشتند(دکتر کهرم نیز در حاشیه همایش به آن اشاره کردند) سیاسی نکردن حوزه ی محیط زیست در کشور بود.

بحثی که باعث اعتراض بسیاری از حاضرین شد(که این اعتراض رو با صدای بلند اعلام کردند!)این بود که یکی از مسئولین محترم عنوان کرد که آلودگی هوای تهران از سال83 سیر نزولی داشته و فقط در این یکماه اخیر وضعیت بدی داشته است! ونموداری رو هم طبق عادت در این مورد نشان دادند!این مسئول در ادامه کاملا موضع اعتراض آمیزی نسبت به کارشناسانی که دلیل وضعیت بد هوای تهران رو عدم برنامه ریزی مناسب توسط آقایان اعلام کرده بودند،گرفتن!

چیزی که مشخصه اینه که وضعیت هوای تهران نیازمند توجه بیشتر متولیان این بخش است،بهتر اینه که برنامه های بلند مدت برای بهبود وضعیت موجود تدوین بشه چرا که اقدامات کوتاه مدت و شتاب زده در شرایط بحرانی دردی از آن دوا نخواهد کرد، همچنین باید با مردم روراست بود و اعلام وضعیت بحرانی و شرایط خاص حق مردمه و باید در جریان قرار بگیرند(اعلام تعداد مرگ ومیر نیز بخش مهمی از این موضوعه)

 


كد ماوس