تبلیغات
دست نوشته های سبز - انحلال دانشگاه علوم پزشکی ایران و ناگفته ها
دست نوشته های سبز
محیط زیست سالم=زندگی........................................................................................خوش آمدید
یکشنبه 9 آبان 1389

انحلال دانشگاه علوم پزشکی ایران و ناگفته ها

یکشنبه 9 آبان 1389

نوع مطلب :

مهم ترین خبری که امروز شنیدم انحلال دانشگاه علوم پزشکی ایران  بود،شاید اصلا ربطی به وبلاگ من نداشته باشه ولی به دلیل عمق فاجعه و به دلیل ارتباطی که ما با این دانشگاه داشتیم احساس کردم که باید در موردش حرف بزنم،راستش رو بخواید من از این خبر هم خوشحال و هم ناراحت شدم،دلیل خوشحالیم انحلال این دانشگاهه(خنک شدم!) چرا؟! چون در هفته های گذشته رفتار زشتی با ما داشتندو مارو ناراحت کرده بودند!این رفتار بد و دور از ادب،از تعدادی از دانشجویان و مسئولین برگزار کننده ی نمایشگاه و همایش،در دوهفته ی پیش(21و22مهر) سرزده بود.قضیه از این قراره که:عدم برنامه ریزی مناسب،ناهماهنگی،بی برنامگی و... باعث ناراحتی شدید میهمانان شد و در پایان تصمیمات عجیب در انتخاب غرفه برتر و... وبه عبارتی تقسیم جوایز و تندیس ها در بین خودی ها! اعتراض خیلی از حاضرین را درپی داشت!(حتی به غرفه داران گواهی برگزاری غرفه در نمایشگاه داده نشد!)گروه نواندیشان بازیافت با مراجعه به جناب آقای دکتر عبادی آذر(معاونت آموزشی دانشگاه) اعتراض خود را نسبت به برخورد زشت مسولین نمایشگاه و انتخابهای جهت دار آنها اعلام کرد،ایشان با اعلام عذرخواهی قول همکاری و پیگیری مسئله را دادند ولی باگذشت دوهفته هیچ خبری از این پیگیری نشد و تنها خبری که به گوش میرسد خبر انحلال این دانشگاه است.دلیل ناراحتی من هم اینه که اینجور که بوش میاد دیگه گروه ما نمیتونه قضیه رو پیگیری کنه تا به حق خودش برسه.


پی نوشت:

ولی واقعا جالبه که دانشگاه ایران با این عظمت و قدمت باید منحل شه!جالبتر اینجاست که این دانشگاه خودش اصلا تو شهر نیست داخل بزرگراه همت،فقط یه تعداد از دانشکده های این دانشگاه داخل شهره،مثل دانشکده ی پرستاری و توانبخشی(اگه اشتباه نکنم میدان مادر)،دانشکده ی مدیریت(روبروی پارک ملت)و...!

حالا جالبترش اینجاست که اگر دلیل خارج کردن سازمانها،کاهش جمعیت شهره چطور فقط ساختمان این دانشکده ها حذف میشه؟! یعنی دانشجوهاش چی میشن؟!اجازه بدید،خودم میگم: تعدادی از رشته ها مثل پرستاری قرار به دانشگاه علوم پزشکی تهران منتقل بشن، ولی ولی،ولی دانشگاه تهران گفته ما قبول نمیکنیم!ضمنا اصلا سرفصلهای دانشگاه ایران به تهران نمیخوره(از دانشجوهای پرستاری تهران و ایران شنیدم!)و تعدادی از رشته ها هم به دانشکده ی علوم پزشکی کرج که تازه تاسیس شده منتقل میشه!

با این حال بازهم خبر در این زمینه زیاد شنیده میشه،عنوان شده که دلیل انتقال یه تعدادی از رشته ها به کرج،سکونت پرسنل دانشگاه ایران در کرجه!!!!!!!!!!!!!!!


 

بازم پی نوشت(14/8/89):

وضعیت خیلی نابسامانی برای دانشجوهای این دانشگاه پیش اومده،دیشب با چندتا ازاین بچه که صحبت می کردم میگفتند اعتصاب ها و اعتراضها از سوی دانشجوها به این تصمیم عجیب ادامه داره ولی هیچ پاسخی دریافت نمی کنند! دانشجوهای معترض به این تصمیم در روز 13 آبان حرکت جالبی رو برای جلوگیری از سوء استفاده های سیاسی انجام دادند!اونها در این روز با سکوت تجمع کردند(به نوعی روزه ی سکوت گرفتند!). امیدوارم در روزهای آینده شرایط برای دانشجوها بهتر بشه و تصمیم درستی در این زمینه اتخاذ شود.

 


كد ماوس