تبلیغات
دست نوشته های سبز - جشنواره روز یوز و اتفاقات آن
دست نوشته های سبز
محیط زیست سالم=زندگی........................................................................................خوش آمدید
یکشنبه 28 شهریور 1389

جشنواره روز یوز و اتفاقات آن

یکشنبه 28 شهریور 1389

صبح جمعه 26 شهریور با چند تا از دوستان به مناسبت روز یوز به باغ وحش ارم تهران رفتیم(البته روز پنج شنبه هم این مراسم برگزار شده بود)،می خواستیم ببینیم تو جشنواره ای که انقدر بچه های انجمن یوزپلنگ ایرانی براش تبلیغ کرده بودن چه خبره،طبق گفته خودشون برنامه ها از ساعت 10 صبح شروع میشده،ما تقریبا ساعت 10:45 رسیدیم اونجا،فکر میکردیم 45 دقیقه از برنامه عقبیم واسه همین مستقیم رفتیم جلوی قفس شیرها (مراسم اونجا برگزار میشد) وقتی رسیدیم دیدیم از جشنواره که خبری نیست هیچ تازه باید بگردی یکی یکی د نبال بچه های انجمن تا پیداشون کنی! (اینجاست که میگن:پیدا کن پرتقال فروش را !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!)

بلاخره بعد از یک ساعت و اندی دوستان دور هم جمع شدند تا یه کارایی بکنن!

قسمت جالب مراسم که مهمترین بخشش بود و تماشاچی های زیادی هم داشت نمایش یوزپلنگ و شکارچی بود،ابتدا یه آهنگ زیبا از بلندگو پخش شد،در همین بین یه یوزپلنگ عروسکی خوشگل با یه کله ی کوچولو شروع کرد به حرکات موزون!!!(اینجارو بچه های ارشاد و منکرات نخونن!) بعداز چند دقیقه قروفر آهنگ تموم شد،حالا آهنگ تموم شده شخصیت دوم نمایش(شکارچی)پیداش نیست! چیکار کنیم،چیکار نکنیم؟! یاسمن با یک جهش یوزپلنگی شکارچی رو از اتاق پروو با لگد آورد بیرون(خداییش به این میگن دبیر همایش!) (این جمله ی یاسمن به حقیقت پیوست!: اگرهم اومدین ( حتما بیایین البته!) کافیه سراغ یاسمن رو از هر کدوم از اعضای انجمن یوز بگیرید. در این صورت منو یا در حال دویدن به این طرف و اونطرف یا در حال از حال رفتگی مشاهده خواهید کرد. از دیدار فیزیکی تون بسی شاد خواهم شد.)بعد حالا شکارچی اومد یوزپلنگ پیداش نیست!حالا یوزپلنگ بدو یاسمن دنبالش!(البته سرعت یاسمن بیشتر بود!) بالاخره هردوتاشون اومدن وسط و زدن تو سروکله همدیگه تا نمایش انجام بشه!

بدور از شوخی و جاهایی که من پیاز داغشو زیاد کردم و بهش پروبال دادم(مثل: یوزپلنگ بدو یاسمن دنبالش!) کار بچه های انجمن یوزپلنگ ایرانی واقعا جای تقدیر داره،فکر میکنم همه ی برنامه هاشون بخوبی انجام شد،چیزی که برای خود من جالب بود برنامه ریزی این انجمن در راستای آموزش به بچه ها در سنین پایینه،طبق گفته های دبیر جشنواره،کار کردن و فرهنگسازی روی بچه های مقطع راهنمایی خیلی موثر بوده و بیشتر توان در حال حاضر روی این بخشه!

از برنامه های متنوعی که در این مراسم برای بچه ها در نظر گرفته شده بود میشه به:نمایش یوزپلنگ و شکارچی،مسابقه، نقاشی و رنگ آمیزی، "یوز و پله " و قصه گویی اشاره کرد،غرفه های مختلفی هم(مثل:انجمن یور،سبز پرس،رادیو یوز،ایران خودرو و...) برای  مراسم تدارک دیده شده بود که اطلاعات خوبی در اختیار بازدید کنندگان قرار میدادند.

خلاصه به همه ی بچه های انجمن یوزپلنگ ایرانی و همه ی کسایی که برای این جشنواره زحمت کشیدن خسته نباشید میگم و امیدوارم همیشه موفق وسلامت باشن و بازهم امیدوارم در سالهای آینده و کارهای آینده موفق تر از همیشه باشن.

 

برای دیدن عکسها به ادامه مطلب برید.

 

 

نمایش یوزپلنگ و شکارچی


یاسمن درحال توجیه کردن یوزپلنگ که کسی رو گاز نگیره!


این هم یوز و پله


غرفه انجمن یوز


نقاشی بچه ها در غرفه ایران خودرو


یوزپلنگ،شکارچی و یاسمن در یک نگاه


كد ماوس